Po zverejnení informácie, že  premiér Robert Fico vyčlenil zo svojej rezervy milión eur na Zimný štadión v Banskej Bystrici, sa rozprúdila v médiách i na sociálnych sieťach živá diskusia. My vám teraz prinášame vizualizáciu  zrekonštruovanej severnej tribúny na našom zimáku.

Mesto Banská Bystrica ako majiteľ Zimného štadióna za financie získané z rezervy slovenského premiéra, ktoré prichádzajú k nám na základe jeho sľubu hokejovým reprezentantom po posledných majstrovstvách sveta preto, aby pomohli Baranom vychovávať nové hokejové talenty, kompletne zrekonštruuje severnú tribúnu aj so zázemím pre žiakov a ich rodičov.

Podľa poslanca MsZ Jakuba Gajdošíka by mesto samotné v súčasnosti nemalo dosť prostriedkov na takúto rekonštrukciu:

„Vyvinuli sme preto maximálne úsilie, aby práve Banská Bystrica bola medzi mestami, ktorá dotáciu dostane. Máme najstarší zimák na Slovensku a bohatú hokejovú históriu, aj týmto sme argumentovali na rokovaniach so Slovenským zväzom ľadového hokeja. Veľká vďaka okrem premiéra Fica patrí aj Petrovi Pellegrinimu, štátnemu tajomníkovi MF SR, ktorý od začiatku neúnavne loboval za naše mesto.“

Podľa poslanca Vlastimila Plavuchu, ktorý je predsedom športovej komisie mestského zastupiteľstva a zároveň  aj športovým manažérom hokejového klubu HC´ 05 Banská Bystrica, sa okrem zvýšenia komfortu pre divákov zlepší aj zázemie pre hokejovú mládež:

„Tešíme sa, že diváci, pre ktorých hokej hráme, budú mať k dispozícii kultúrnejšie prostredie a snáď si ich na štadión nájde cestu ešte viac, ako doteraz. Pod novou tribúnou vznikne aj vhodnejšie zázemie pre našich 450 mladých hokejistov  v podobe nových šatní. Verím, že aj tým záujem o športové triedy ešte porastie.“

Je to vlastne pokračovanie ambiciózneho plánu mesta prebudovať banskobystrický Zimný štadión na multifunkčnú halu, ktorá bude slúžiť nielen športovcom, ale stane sa aj dôstojným miestom pre organizovanie kultúrnych podujatí s celkovou kapacitou pre 4.400 divákov.

Pozrite si vizualizáciu zrekonštruovanej severnej tribúny na banskobystrickom Zimnom štadióne, s ktorou začne mesto hneď po ukončení aktuálnej hokejovej sezóny.

Zdroj: Bystricoviny.sk; Video: TV Hronka

Severná-strana-Zimného-štadióna-zvonka